FANDOM


Avril Levittoux — pierwszy Dżemożerca, który ujawnił się publicznie. Mieszka w małym, lecz głośnym mieszkaniu w centrum Paryża.

WyglądEdytuj

Jest niziutką, bo mierzy zaledwie 165 centymetrów wzrostu, blondynką o szarych oczach wpadających jednak w jakiś tam niebieski. Nie ubiera się jakoś niezwykle – zwykłe jeansy, jakaś bluzka i ciepły sweterek to jej codzienne ubranie.

CharakterEdytuj

Przede wszystkim jest głośną osobą. To ona pierwsza rzuca się w oczy w grupie, ona zacznie rozmowę. Zazwyczaj jest bardzo pogodna i uśmiechnięta, jednakże łatwo ją zasmucić, czy skrzywdzić. Jest troszeczkę przewrażliwiona na punkcie praktycznie wszystkiego, co również potęguje to, iż łatwo wyprowadzić ją z równowagi. Jest lekkoduchem i bardzo, ale to bardzo lekkomyślna. Miewa przebłyski sarkazmu, zwłaszcza co do osób, których nie lubi. Bardzo często do jej głowy wpadają bardzo głupie i absurdalne pomysły, których nie sposób jej wybić z głowy, dopóki ich nie zrealizuje.

HistoriaEdytuj

Urodziła się w Paryżu, którego nie opuszczała aż do teraz. Ojciec umarł, kiedy miała 14 lat. Jej matka, dość słaba psychicznie, podłamała się, co skończyło się na tym, iż postanowiła po prostu spędzić resztę życia na podróżowaniu po świecie. Od dwóch lat Avril stara sobie radzić jakoś sama, mając na głowie jeszcze brata, ale naprawdę średnio to jej idzie i zapewne, gdyby ktoś dowiedział się o jej sytuacji nie obyłoby się bez jakichś ośrodków społecznych. Ona zdaje sobie z tego sprawę, dlatego sprawnie zawsze omija ten temat.

MiraculumEdytuj

Avril jest posiadaczką Miraculum Pawia i jest to prześliczna spinka, która po założeniu odbarwia się z zielono-niebieskich kolorków i zyskuje złoty połysk. Jako bohaterka każe na siebie mówić LadyPavone (co Lady z angielskiego to „Pani”, a Pavone z włoskiego „Paw”). Jej kwami nazywa się Liia i jest małym uroczym stworzonkiem na wzór pawia. Strój bohatera ma dodatkowo coś na wzór pawiego pióropusza. Jej bronią jest długopis – kliknięcie knefla (po śląsku guzik, pojęcia nie mam jak tę część długopisu nazwać) sprawia, iż zamienia się on w jakąś losową broń. Często jest to bardzo niewygodne, na szczęście przez używanie tej funkcji odkryła, iż ma jedynie dziewięć wariantów broni. Może tego użyć raz na przemianę i nie jest to moc specjalna. Co do tej mocy – działa niczym Zaczarowany Ołówek. Jeśli narysuje jakąś rzecz, którą potrafi narysować dobrze (proporcjonalnie, zna doskonale strukturę, wielkość, szczegóły tego przedmiotu) i narysuje go swoim długopisem (samą wylosowaną broń może wielokrotnie zmieniać z powrotem w ten przedmiot, jednak przez całą jedną przemianę narzędzie się nie zmieni) na czymkolwiek istnieje szansa, o ile niczego nie zepsuła, że ów przedmiot akurat się pojawi. Nie działa to na naprawdę wielkie przedmioty.

RelacjeEdytuj

RodzinaEdytuj

Jej ojciec nie żyje, a matka włóczy się po świecie. Zadbała o dziewczynę jedynie tyle, co opłacanie mieszkania oraz co miesięcznie przysyła jej środki do życia, więc nie zostało jej nic innego, jak mieszkać wraz ze starszym bratem, którego i tak mało co jakakolwiek rzecz interesuje.

DżemożercyEdytuj

Avril, jako że jest Dżemożercą, bardzo lubi innych Dżemożerców. Krążą plotki, że wyjątkowo dobrze dogaduje się z przywódczynią Zakonu Dżemu Quuenty.

Hejterzy DżemuEdytuj

Avril nie lubi Hejterów Dżemu i razem z innymi Dżemożercami stara się ich wytępić.

Magda GezlerEdytuj

Avril odważyła się otwarcie sprzeciwić temu, że naleśniki Magdy Gezler są najpyszniejszymi na świecie. Odtąd kobieta jej szczerze nienawidzi. Wielu ludzi wierzy, że kiedyś nastąpi między nimi Wielka Walka.

CiekawostkiEdytuj

  • Umie ugotować znakomitą jajecznicę;
  • Raz kiedy spadła ze schodów, skręciła kostkę i przez trzy tygodnie nie mogła się przemieniać;
  • Dzięki swojemu „pawiemu ogonowi” może szybować;
  • Ma arachnofobię;
  • Urodziny ma w Sylwestra;
  • Posługuje się trzema językami: francuskim, włoskim (niekoniecznie płynnie, zna zaledwie parę zwrotów) i angielskim;
  • Za to jednak grozi jej oblanie dosłownie każdego przedmiotu ścisłego;
  • Coś tam ładnie potrafi zaśpiewać, ale tylko, jeśli jej się chce;
  • Jest to postać użytkownika Quuenty
  • Na początku nazywała się Avril Agreste i była OC do serialu Miraculum: Biedronka i Czarny Kot. Obecnie ma zmienione nazwisko, historię oraz parę innych rzeczy, ponieważ autorce nie podobało się wiele rzeczy w osobie Avril.

Zobacz też...Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.